30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajları « Tatvan Sesi Gazetesi #EVDE KAL

SON DAKİKA

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajları

Bu haber 30 Ağustos 2020 - 15:13 'de eklendi ve 180 views kez görüntülendi.

Bitlis Valisi Oktay Çağatay

Bitlis Valisi Oktay Çağatay 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Çağatay Yayınladığı mesajında;
“Bugün, şanlı tarihimizde çok önemli bir yere sahip milli kurtuluş savaşımızın tarihte eşi benzeri görülmemiş bir zaferle taçlandığı, cumhuriyetimize hayat veren, her aşaması vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu 30 Ağustos Zafer bayramının 98. yıldönümünü kutlamanın büyük onuru ve sevincini yaşamaktayız.Bugün, şanlı tarihimizde çok önemli bir yere sahip milli kurtuluş savaşımızın tarihte eşi benzeri görülmemiş bir zaferle taçlandığı, cumhuriyetimize hayat veren, her aşaması vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu 30 Ağustos Zafer bayramının 98. yıldönümünü kutlamanın büyük onuru ve sevincini yaşamaktayız.
Bu şanlı zafer, dünya tarihine damga vuran milletimizin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biri olmakla birlikte asırlardır hür yaşayan bir milletin önünde hiçbir gücün duramayacağının ispatıdır.
Sultan Alparslan’ın “Şehit olursam üzerimdeki bu beyaz elbise kefenim olsun, zaferi kazanırsak istikbal bizimdir” sözleri ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Biz, bütün tarihimiz boyunca hürriyet ve istiklale timsal olmuş ve olmaya devam edecek bir Milletiz.” sözlerindeki vurgu aynıdır. Zaman farklı, komutan farklı, düşman farklı ama kan aynı kandır.
Bu duygu ve düşüncelerle bu zaferi bize armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan ve ülkemizin milletiyle bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarının ve bütün vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.” dedi.

Tatvan Kaymakamı Tekin Erdemir

Tatvan Kaymakamı Tekin ERDEMİR, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Kaymakam Erdemir mesajında;
“30 Ağustos Zafer Bayramının 98. yılını en içten duygularla kutluyor; İstiklal Mücadelesinin Önderi, Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.” dedi.

Tatvan Belediye Başkanı M. Emin Geylani

Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Başkan Geylani, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. yıl dönümünde şehit ve gazileri rahmet ve minnetle andı.
Birlik ve beraberliğimizin şahlanış destanı olan 30 Ağustos Zaferi, aziz milletimizin hürriyet ve bağımsızlığa olan inancının en önemli nişanelerinden biri olarak tarihteki yerini almıştır.
Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Başkan Geylani, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. yıl dönümünde şehit ve gazileri rahmet ve minnetle andı.
Birlik ve beraberliğimizin şahlanış destanı olan 30 Ağustos Zaferi, aziz milletimizin hürriyet ve bağımsızlığa olan inancının en önemli nişanelerinden biri olarak tarihteki yerini almıştır.” dedi.
Geylani yayınladığı mesajında;
“Milletimizin kazandığı bu şanlı zafer, milletimizin istiklal aşkı, vatan ve bayrak sevdasıyla yürüdüğü bağımsızlık mücadelesine yön vermiştir. Bu zafer, kazanılmış şanlı bir askeri zafer olmasının yanı sıra milletimizin yokluk içerisinde verdiği varlık mücadelesinin simgesidir. Milletimiz dün olduğu gibi bugün ve yarın da aynı güçlü ve kararlı duruşla geleceğimize yönelik her türlü tehdidi bertaraf etmeye devam edecektir. Milletçe istiklalimiz, istikbalimiz ve canımızdan aziz bildiğimiz vatanımız uğruna her türlü fedakârlığıyapmaya daima hazırız. Bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları olmak üzere aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve şükranla anıyorum. Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.”

Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay

Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Büyük Zafer’in Türk milleti için kurtuluş ve kahramanlık destanı olduğunu vurgulayan Tanğlay, mesajında şu ifadeleri kullandı, “Şanlı Tarihimizin emsalsiz zaferlerinden birisi olan ve aziz milletimizin kaderini değiştiren 30 Ağustos Zaferi ile milletimiz asla yenilmeyeceğini göstermiş, büyük önder Atatürk’ün başlattığı bağımsızlık hareketini başarıya ulaştırmış, Cumhuriyetimizin kurulmasının da yolunu açmıştır. Bizler de bugün aziz milletimizin bağımsızlık yolunda gösterdiği azim ve kararlılığın dünyaya ilan edildiği büyük zaferin 98. yıl dönümünü bütün bir millet olarak kutlamanın mutluluk ve heyecanını yaşıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, 26 Ağustos’ta başlayan ve 30 Ağustos 1922’de tarihe altın harflerle yazılan bu eşsiz zafer, Türk milletinin bağımsızlık uğruna ortaya koyduğu azim ve kararlılığı tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir. Başkomutanlık Meydan Muhaberesi ile vatan topraklarımız düşman istilâsından kurtarılmış, milletimiz, hürriyet ve bağımsızlığını dünyaya ilan etmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle, 30 Ağustos Zafer Bayramının 98. yılını en içten duygularla kutluyor; İstiklâl mücadelemizin önderi, Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşlarını, tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum” ifadelerine yer verdi.

Bitlis Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Özcan Çiriş

Bitlis Gazeteciler Cemiyeti (BİGACEM) Başkanı Özcan Çiriş, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97’nci yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Mesajında birlik ve kardeşliğe vurgu yapan Çiriş, dün Anadolu toprakları üzerinde emelleri olan güçlerin, bu günde aynı emellerini gerçekleştirmenin gayreti içerisinde olduklarını hatırlattı.
Çiriş, mesajında verilen mücadeleye atıfta bulunarak, “Milletimiz, geçmişten günümüze, bu toprakları işgal etmek isteyen güçlere karşı genç-ihtiyar, kadın-erkek demeden; Türkü-Kürdü, Lazı-Çerkezi, Boşnağı-Abazasıyla bir dayanışma ve kardeşlik ruhu içerisinde topyekûn mücadele ederek, Anadolu üzerindeki emellerine ulaşmasına müsaade etmemiştir.” dedi.
30 Ağustos 1922 tarihinde yapılan Başkomutanlık Meydan Savaşı’nda kazanılan zaferle, yeniden mazlum coğrafyalara bir umut olduğunu vurgulayan Çiriş, şunları kaydetti: “İstiklal mücadelesinde kazandığımız zaferlerin sonuncusu, 30 Ağustos 1922 tarihinde yapılan Başkomutanlık Meydan Savaşı olmuştur. Bu zaferle yeniden mazlum coğrafyalara umut olmuştur. Anadolu toprakları üzerinde emelleri olanlar, bu zaferle hayalleri yıkılmıştır. İnancıyla yoğrulmuş bu aziz milleti esaret altında tutamayacaklarını, Anadolu’yu işgal ve istila edemeyeceklerini bir kez daha batılı güçler anlamıştır. Bu duygu ve düşüncelerle 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.