SON DAKİKA

Ramazan Bayramı Mesajları

Bu haber 23 Mayıs 2020 - 18:29 'de eklendi ve 343 views kez görüntülendi.

Oktay Çağatay – Bitlis Valisi

“Yüce Allah’ın, bizleri birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde Ramazan Bayramı’na ulaştırmış olmasının sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramlar, milletimizin manevi değerlerinin ve tarihimizin derinliklerinden gelen yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin en güzel yaşandığı müstesna zamanlardır. Bu yıl tüm dünyayı etkisi altına alan Korona virüs salgını nedeniyle bu bayramı büyüklerimiz, komşularımız ve akrabalarımızla birlikte geçirememenin burukluğunu yaşıyoruz. Bayram hatırlamaktır, hatırlanmaktır. Bu bayramda sokağa çıkma yasağı kurallarına riayet ederek bayramı evimizde geçirelim. Büyüklerimizle, komşularımız ve akrabalarımızla olan bayramlaşmamızı telefon veya diğer iletişim araçlarıyla yapmaya gayret gösterelim. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm Bitlisli hemşerilerimin Ramazan Bayramı’nı en içten duygularla kutlar, bu kutsal vatan için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnetle anıyor, herkese aileleriyle birlikte sağlıklı ve mutlu bir bayram geçirmelerini diler, selam ve saygılarımı sunarım”

Mehmet Ali Özkan – Tatvan Kaymakamı

Bayramlar, toplum olarak birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirdiğimiz, sevinçlerimizi ve mutluluğumuzu paylaştığımız özel günlerdir.Asırlarca, yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerinin sergilendiği bu coğrafyada, millet olarak Ramazan ayında yakaladığımız manevi havayı bütün hayatımıza yansıtmamız en büyük temennimizdir.Bu duygu ve düşüncelerle, Koronavirüs salgını nedeniyle evde geçirmek zorunda olacağımız Ramazan Bayramı’nın Ülkemize ve Milletimize kardeşlik, sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini temenni eder, tüm İslam Aleminin Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlarım.

Mehmet Emin Geylani – Tatvan Belediye Başkanı

“Rahmet ve mağfiret ayı olan bir Ramazan-ı Şerif’i daha geride bırakmanın ve mübarek Ramazan Bayramı’na ulaşmanın sevinicini hep birlikte yaşıyoruz. Rabbimizin bize nimeti olan dini bayramlar; birlik, beraberlik, kardeşlik ruhumuzu pekiştirmesi, her türlü kırgınlıkları unutturması bakımından çok önemli bir fırsattır. Ülkemizi olduğu gibi tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını nedeniyle ülkemizde sokağa çıkma yasağından ötürü bu yıl bayramı sevdiklerimizden ayrı geçirecek olsak da; kalplerimiz ve gönüllerimiz bir olacaktır. Birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz sürece üstesinden gelemeyeceğimiz bir zorluk yoktur. Bu yıl Ramazan Bayramı’nın manevi ruhuna uygun bir şekilde, tedbirler elden bırakılmaksızın kutlanması ve bu musibetten biran önce kurtulmak en büyük temennimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle başta kıymetli Tatvanlı hemşerilerim olmak üzere tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı’nın mübarek olmasını diler, sevgi ve saygılarımı sunarım”

Nesrullah Tanğlay – Bitlis Belediye Başkanı

“Dinimizin, rahmet, merhamet ve bereket ayı olarak nitelediği mübarek Ramazan-ı Şerif’i geride bırakarak, milletçe muhabbetle kucaklaştığımız bir bayrama daha kavuşmuş bulunuyoruz. Değerli Bitlisliler; her ne kadar tüm dünyanın mücadele ettiği korona virüs salgını sebebi ile ülkemizde uygulanacak sokağa çıkma yasağından ötürü bu Ramazan Bayramını sevdiklerimizden ayrı geçirecek olsak da; karşılayacağımız nice sağlıklı, huzurlu, mutlu bayramlar hayali ve temennisi ile tüm çalışma arkadaşlarımın ve kıymetli Bitlisli hemşerilerimizin Ramazan Bayramını kutluyorum. Bu bayramı çocuklarından, torunlarından ayrı geçirmek zorunda olacak değerli büyüklerimizin ellerinden; bayram sevincini ve heyecanını evde yaşayacak çocuklarımızın gözlerinden öpüyorum. Bu vesileyle, tüm hemşerilerimin ve İslam dünyasının Ramazan Bayramını kutluyor, bayramın ülkemize, dünyamıza ve tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini diliyorum” 

Prof. Dr. Erdal Necip Yardım – Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) Rektörü

“Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu kurtuluş olan bir Ramazan ayını geride bırakarak, bir bayrama daha kavuşmanın sevincini yaşıyoruz. Milletimiz ve İslam âlemi nezdinde çok özel ve anlamlı bir yeri olan dini bayramlarımız, hoşgörü duygularını güçlendiren, sevinç ve mutluluğu milletçe yaşadığımız mukaddes günlerimizdendir. Korona virüs tehlikesi nedeniyle bu bayramı önceki bayramlarımızdan biraz daha farklı kutlama konusunda milletimizin gereken hassasiyeti göstereceğine olan inancım tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle İslam âleminin, Ülkemizin, Bitlis Eren Üniversitesi ailesinin ve Saygıdeğer Bitlislilerin mübarek Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyor, bayramın insanlığın kurtuluşuna vesile olmasını diliyorum. Hep birlikte nice bayramlara” 

Bilal ADABAĞ – Tatvan TSO Başkanı

“Koronavirüs nedeniyle dost ve akrabaya hasretin arttığı bu günlerde bayrama kavuşturan mevlaya sonsuz şükürler olsun.Tüm ümmetin ektiğinin hasadını yaptığı bayram günlerinin yeniden eskisi kadar cıvıl cıvıl olacağı bayramlar temenni ediyor, Mevladan tüm eş, dost ve akrabalarımızla beraber geçireceğimiz nice bayramlara kavuşturmasını diliyorum.Bu vesile ile; Koronavirüs musibetinin tez zamanda bitip, hayra dönüşmesini yüce Allah’tan diler, tüm ümmeti Muhammed’in Ramazan Bayramını tebrik ederim.”

Bitlis Gazeteciler Cemiyeti

“Bizi İslam ile şereflendiren ve müminlerin kalplerini İslam bağı ile bağlayan yüce Allah’a sonsuz hamdu senalar olsun. Salat ve selam; âlemlere rahmet olarak gönderilen Hazreti Muhammed’e (Sallahu Aleyhi Vesellem) pak ehl-i beytine, gökteki yıldızlar hükmünde olan ashabına ve kıyamete dek O’nun yolunu sürdürecek tüm müminlerin üzerine olsun. Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennemden kurtuluş olan, bünyesinde bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesi’ni barındıran mübarek Ramazan-ı şerifleri geride bırakmanın hüznü içerisindeyiz. Bu sene Ramazan-ı şerifi, dünyayı saran salgın virüsün gölgesinde geçirdik. Bütün bu sıkıntılara rağmen İslam ümmeti; bir ay boyunca gündüzleri oruçla geceleri ibadetle geçirerek her türlü sıkıntıdan âlemlerin Rabbi olan Allah’a sığındılar. Allah’ın emirlerini yerine getirmenin verdiği huzurla ibadetlerin kabul edileceği ümidiyle tüm İslam âlemi, bayramın gelmesiyle manevi bir haz duymakta ve sevinmektedir. Bu vesileyle bayramın birliğimize, beraberliğimize ve kardeşliğimize vesile olmasını temenni ediyor. Tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyoruz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.