BEÜ İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİNDEN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ « Tatvan Sesi Gazetesi

SON DAKİKA

BEÜ İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİNDEN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ

Bu haber 12 Mart 2019 - 20:22 'de eklendi ve 400 views kez görüntülendi.

Bitlis Eren Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) ve Ekonomi-Politik Öğrenci Topluluğu işbirliğinde “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” etkinliği düzenlendi.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından açılış konuşmalarıyla devam etti.
8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğinin kadınların hayatında pozitif bir etki sağlamasını dileyerek sözlerine başlayan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Demirtaş, dünyayı kadınlar yönetseydi; dünyadaki bunca vahşet, savaş, şiddet ve zulmün olmayacağını ifade etti. Prof. Dr. Demirtaş şunları söyledi: “Kadınların egemen olduğu bir dünyada, şiddetin hiç görülmediğini söylemek mümkün olmamakla birlikte, bunun örnekleri tarih boyunca bir elin parmaklarını geçmez. Ama erkek egemenliğindeki dünyada neredeyse her gün şiddetin bin çeşidini, kendimizin, yakınlarımızın ve insanların üzerinde bizzat görmekteyiz. Bu da gösteriyor ki birtakım mesleklerin aslında sadece kadınlara hasredilmesi gerekir. Ben eminim ki, dünyayı kadınlar, hele hele anneler yönetiyor olsaydı barış ve huzur daha mümkün olurdu. Çünkü kadın masumiyetin, şefkatin ve merhametin timsalidir. Bu vesileyle ben bir kez daha 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ediyor, bütün kadınların huzur içinde olacakları bir dünyada yaşamalarını diliyor, sizleri bir kez daha sevgi ve saygıyla selamlıyorum.”
Programa katılanları selamlayarak sözlerine başlayan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Asem Nauşabayeva Hekimoğlu, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı. Prof. Dr. Hekimoğlu: “Kadın anne, kadın kız kardeş, kadın yar, kadın arkadaş, kadın çocuk, kadın meslektaş, kadın işçi ve kadın yönetici. Çok sayıda rolleri üstlenen kadınlarımız erkekler gibi insan toplumu içinde önemli yere sahip bir varlıktır. Ancak insanlığın varoluşunda vazgeçilmez bir yeri olan kadınların, insanlık tarihinden günümüze kadar, hala bazı toplumlarda hak ettiği değere sahip olamadıklarını biliyoruz. Sağduyuya sahip olan bir insan annesinin, kız kardeşinin, meslektaşının, kızının nihayet kadının değerini bilmektedir. Bu gün bizimle birlikte bu anlamlı ve güzel konu hakkında bilgilerini ve duygularını paylaşmak isteyen konuşmacılarımız var. Onlara şimdiden huzurlarınızda çok teşekkür ederim. Ayrıca bu etkinlikte emeği geçen, destekleyen ve siz değerli katılımcılara teşekkür ederim.” dedi.
Programın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür eden Ekonomi-Politik Öğrenci Topluluğu Başkanı Yunus Emre Kızıltaş, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.
Program, Prof. Dr. Ahmet Beyarslan’ın ‘Kadın ve Hayat’, Prof. Dr. İsa Yüceer’ın ‘İslam’da Kadın’, BİTAM Yönetim Kurulu Üyesi Arş. Gör. Oğuz Doğan’ın ‘Mitolojide ve Halk Biliminde Kadın’, Saliha Yamaç’ın ‘Kadın ve Girişimcilik’ konulu sunumlarıyla devam etti.
8 Mart Dünya Kadınlar Günü programı, konuşmacılara teşekkür belgelerinin takdim edilmesinden sonra toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.