CUMHURİYET BAYRAMI MESAJLARI « Tatvan Sesi Gazetesi

SON DAKİKA

CUMHURİYET BAYRAMI MESAJLARI

Bu haber 29 Ekim 2018 - 16:42 'de eklendi ve 467 views kez görüntülendi.

VALİ İSMAİL USTAOĞLU

Saygıdeğer Bitlisliler;
Tarihi, şan ve şerefle dolu yüce ulusumuzun, yedi düvele karşı göğsünü siper edip, istiklal mücadelesini vererek kurduğu, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin, 95. Yıldönümünü, tüm ülkede olduğu gibi, ilimizde de büyük bir coşku içinde, gururla kutluyoruz. Kuruluştan bugüne, geçen 95 yılda, Türkiye Cumhuriyeti çok önemli gelişmelere imza atmış, dünya imparatorluğundan hasta adam durumuna düşürülen bir devlet; bu kısa sürede yaşadığı türlü iç ve dış badirelere rağmen; dünyanın tüm ortak platformlarında sözü dinlenen, bölgesi için barış güvencesi olan, ekonomisi güçlü, demokrasiyi özümsemiş modern bir ülke haline gelmiştir.
 Cumhuriyet’in sağladığı barış ve huzur ortamı sayesinde; eğitimden sağlığa, insan haklarından sanayileşmeye, demokratikleşmeden ekonomiye her alanda önemli atılımlar gerçekleştirmiş olan Türkiye Cumhuriyeti; köklü, büyük, güçlü, demokratik ve laik bir sosyal hukuk devleti olarak pek çok ülke için örnek ve model bir devlet olmuştur. Ulusça, başarılarımızın gurur ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Bugün; 20. Yüzyılın yardım alan ülkesi değil, 21. yüzyılın yardım eden ülkesiyiz. Öğüt verilen değil sözü dinlenen, başarıları örnek gösterilen bir ülkeyiz. Birlik ve beraberliğimiz sürdükçe, atalarımıza layık evlatlar olarak azimle çalıştıkça, Dünyanın en önde gelen ülkelerinden biri olma yolunda emin adımlarla yürüyeceğimizi unutmamalıyız.
      Cumhuriyetimiz, kardeşlik üzerine inşa edilmiş bir ortak değerler bütünüdür; kimseyi dışlamadan, ötekileştirmeden, bu topraklar üzerinde yaşayan herkesi kucaklayan, birinci sınıf vatandaş olarak gören, farklılıkları ortak zenginlik olarak tanımlayan, toplumun bütün unsurlarını kendinde toplayan bir yönetim biçimidir.
       Bugün ülkemizin içinde bulunduğu güven ve istikrar ortamını bozarak, ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, milletimizin birliğine barış ve kardeşlik iklimine bölücü terör unsurları tarafından zaman zaman hain saldırılar yapılmaktadır. Ancak unutulmamalıdır ki, Türkiye Cumhuriyeti dün olduğu gibi, bugün de iç ve dış mihraklara karşı gereken cevabı her zaman verebilecek güç ve kudrete sahiptir.
         Bu duygu ve düşüncelerle; Bu aziz vatanı bize vatan yapan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanın bölünmez bütünlüğünü, milletin huzur ve sükûnunu sağlayan ve bu ulvi gaye için toprağa düşerek, Şehitlik mertebesine ulaşan bütün Şehitlerimizi rahmet ve minnetle; gazilerimizi şükranla anıyor; Bitlisli hemşerilerimizin ve bütün vatandaşlarımızın Cumhuriyet bayramını yürekten kutluyorum.

Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy

Başkan Aksoy, Kurtuluş Savaşı dönemindeki ruhun bugün de dimdik ayakta olduğunu dile getirerek, “Bu aziz millete önce bağımsızlığı, ardından da cumhuriyeti armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm aziz şehitlerimize ve şanlı gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Görevimiz onların bize bıraktığı bu vatanı ebediyen korumak ve kollamak, bu ülkenin daha müreffeh olması için de çok çalışmaktır. Cumhuriyete verilebilecek en güzel hediye ülkemize yeni eserler kazandırmaktır. Bu anlamda dünyanın en büyük havaalanını Türkiye Cumhuriyeti’ne kazandıran başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum. Bu bilinçle bizler de Tatvan’da yaptığımız çalışmalarla şehrimize çok önemli eserler kazandırdık, hız kesmeden de kazandırmaya devam edeceğiz. Bu vesile ile Tatvanlı hemşehrilerimin ve bütün vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı’nı yürekten kutluyorum” diye konuştu.

BEÜ REKTÖRÜ ERDAL NECİP YARDIM

BİGACEM Başkanı Özcan Çiriş

Bitlis Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Özcan Çiriş, “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Cumhuriyetin kuruluşunun 95’nci yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayımlayan Bitlis Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Özcan Çiriş, birliğe ve kardeşliğe vurgu yaptı.

Cumhuriyetin, Anadolu topraklarını işgal etmek isteyen batılı güçlere karşı, bir milletin topyekûn mücadelesinin neticesinde kurulduğuna dikkat çeken BİGACEM Başkanı Çiriş, millet ve vatan bütünlüğünün sağlanması, birlik ve kardeşlik ruhunun canlı tutulması adına düşmanın planlarına karşı uyanık olunması gerektiğini belirtti.

BİGACEM Başkanı Çiriş, mesajında “Bu millet, köklerinde ve inancından aldığı güç ve kuvvetle 95 yıl önce Anadolu topraklarını işgal etmeye çalışan batılı güçlere karşı topyekûn mücadele vermiştir. Var olma mücadelesini veren bu millet, tüm zorluklara rağmen Cumhuriyeti kurmuştur. Kurulan bu toprak üzerinde kardeşçe yaşamaya çalışmış, ülke üzerinde oynanan oyunları hep birlikte bozmuştur. Bunun en bariz örneğini 15 Temmuz hain darbe girişiminde topyekûn verilen mücadelede görüyoruz. 95 yıl önce kurulan Cumhuriyetin ilelebet paydar kalması için, dün olduğu gibi bugünde mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

 

BİGİAD Bitlis Şube Başkanı Şahin

Genç İşadamları Derneği (BİGİAD) Bitlis Şube Başkanı Cengiz Şahin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Yayımladığı mesajında, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayan BİGİAD Şube Başkanı Cengiz Şahin, “Aziz milletimizin inanç, cesaret ve fedakârlıkla elde ettiği zaferin neticesi olan cumhuriyetin 95. yılını kutlarken, yeni bir çağın eşiğinde, büyük millet, güçlü devlet olma yolunda yürümenin heyecanını yaşıyoruz. Bu inançla, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere cumhuriyetin mimarı olan istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor; cumhuriyetimizin 95. kuruluş yıldönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutluyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.