Eren Holding’den BEÜ’yü Tercih Eden Öğrencilere Burs İmkanı « Tatvan Sesi Gazetesi

SON DAKİKA

Eren Holding’den BEÜ’yü Tercih Eden Öğrencilere Burs İmkanı

Bu haber 25 Temmuz 2022 - 23:25 'de eklendi ve 219 views kez görüntülendi.

Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) ile Eren Holding ve bağlı şirketleri arasında yapılan protokol gereğince; 2022-2023 Eğtim-Öğretim yılında, Bitlis Eren Üniversitesi Mühendislik – Mimarlık Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İslami İlimler Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ile Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu; bölümlerine yerleşecek öğrencilere Eren Holding tarafından öğrenim süreleri (4 yıl) boyunca, her yıl dokuz ay karşılıksız burs verilecek.
Konu ile ilgili Bitlis Eren Üniversitesinden yapılan açıklamada ; “Bursa İlişkin Usul ve Esaslar:
Bitlis Eren Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Bölümlerini Tercih Ederek Yerleşen İlk 10 Öğrenciye:
Mühendislik Mimarlık Fakültesi Bölümlerine İLK SIRADA yerleşen ve kayıt yaptıran öğrencilere öğrenim süreleri boyunca her yıl dokuz ay aylık 2.400 TL burs,
Mühendislik Mimarlık Fakültesi Bölümlerine İKİNCİ SIRADA yerleşen ve kayıt yaptıran öğrencilere öğrenim süreleri boyunca her yıl dokuz ay aylık 1.800 TL burs,
Mühendislik Mimarlık Fakültesi Bölümlerine ÜÇÜNCÜ SIRADA yerleşen ve kayıt yaptıran öğrencilere öğrenim süreleri boyunca her yıl dokuz ay, aylık l.200 TL burs,
Mühendislik Mimarlık Fakültesi Bölümlerine 4-10. SIRADA yerleşen ve kayıt yaptıran öğrencilere öğrenim süreleri boyunca her yıl dokuz ay, aylık 900 TL burs verilecektir.Bitlis Eren Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İslami İlimler Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ile Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nun herhangi bir bölümüne yerleşen İLK 3 öğrenciye;
İlk sırada yerleşen ve kayıt yaptıran öğrencilere öğrenim süreleri boyunca her yıl dokuz ay, aylık 2.400 TL burs,
İkinci sırada yerleşen ve kayıt yaptıran öğrencilere öğrenim süreleri boyunca her yıl dokuz ay, aylık 1.800 TL burs,
Üçüncü sırada yerleşen ve kayıt yaptıran öğrencilere öğrenim süreleri boyunca her yıl dokuz ay, aylık 1.200 TL burs verilecektir.
BURS İŞLEMİNİN UYGULANMA ŞARTLARI
Burs miktarlarına, Kredi Yurtlar Kurumu tarafından öğrencilere verilen “Öğrenim Kredisi” veya “Burs” daki artış oranı kadar bir artış yapılacaktır.
Her öğrenci sadece bir burs kategorisinden yararlanır. Burs verilmesi süresi, her yıl dokuz ay olmak üzere dört yıl olacaktır.
Burslar kayıtlı ve aktif öğrencileri kapsamaktadır. (Öğrencinin kayıt dondurduğu yarıyılda ve özel öğrenci olarak gittiği süre boyunca burs ödemesi yapılmayacaktır.)
BURSUN KESİLMESİ:
Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’nün öğrencilere vermiş olduğu burs için geçerli olan ve aşağıda yazılı olan “Bursun Kesilme Sebepleri”ne ilişkin esaslar, EREN BURSU için de geçerlidir.
Başarısız olması: G.N.O (Genel Not Ortalaması)’ın 2.00’ın altına düşmesi,
Bir yarıyılda 5(beş) hafta ve üzeri eğitim-öğretime devam etmemesi,
Disiplin cezası alması (uzaklaştırma ve üst ceza alınması),
Öğretim kurumundan ayrılması, çıkarılması,
Vazgeçmesi, izin alması, kayıt dondurması,
Sağlık sebebiyle öğretim kurumuna devam etmemesi,
En az asgari ücret düzeyinde aylık veya ücretle sürekli bir işte çalışması veya gelire sahip olması,
Kesin hükümle mahkûm olması hallerinde öğrencilerin bursu kesilmektedir.” denildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.